רובה אקרילית

//רובה אקרילית

רובה אקרילית

לריצוף הבית שלנו יש תפקיד עיצובי ותפקיד פונקציונאלי שכן הריצוף מהווה מערכת איטום ראשונה בבית ומערכת איטום שנייה בחדר האמבטיה. התפקיד של הריצוף הוא לאטום את חדירת המים ולצור מראה נקי ואסתטי.

הבעיות עלולות לצוץ כאשר ישנה כניסת מים בין החיבורים במרצפות. במצבים שכאלו עלולה להיווצר רטיבות. כמו כן, ילול החומר להעלם בעקבות התפוררות או לספוג עובש אשר יצור כתמים אפורים שיפגעו במראה העצובי של החלל. במקרים רבים יהיה ניתן לאטום את הסדקים באמצעות מלט וחול ובמקרים אחרים יהיה רצוי להשתמש ברובה אקרילית או רובה אפוקסית.

להלן הסבר על סוגי האיטום:

כאשר מדובר על ריצוף חיצוני, ניתן לצור תערובת של חול, מים ומלט ולאפשר לחומר לשקוע בין המרצפות. חשוב לציין כי החומרים אינם מתאימים לריצוף קרמיקה וכדי לבחור בשילוב הנכון יש לקבל ייעוץ ממוכרים מקצועיים.

דרך אחרת תהיה להשתמש ברובה אפוקסית. הרובה האפוקסית הינה מעין משחה ויש לערבב אותה עם חומר נוסף. לאחר הערבוב, מתקשים החומרים במהירות ויש לדעת כיצד לעבוד עימם וכיצד לדחוס אותם בחריצים. יש לציין כי החומר יקר ועבודת האיטום אורכת זמן רב, בשל הסיבה הזו הוא פחות פופולארי. הרובה האפוקסית דרושה עבור ריצוף גגות וחדרים  רטובים –באזורים אלו יש צורך ברמת אטימות גבוהה. באמצעות הרובה האפוקסית ניתן למנוע התפוררות והתפתחות עובש.

נוסף על כך, ניתן להשתמש ברובה אקרילית- הרובה האקרילית מגיעה במצב אבקתי והיא עלולה להישחק או להתפורר, לכן היא אינה מתאימה לחדרים רטובים או לגגות בעלי רצפה. הרובה האקרילית פופולארית משום שהיא מגיעה במבחר גוונים, משום שמחירה נמוך ומפני שפעולתה פשוטה וקלה לביצוע. את הרובה האקרילית יש לדלל עם מעט מים. בצורה זו החומר יתקשה ויתייבש במהירות.

לסגור את הפינה

אם אתם מעוניינים לרכוש רובה אקרילית איכותית במגוון צבעים, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו- חברת אייפל- חברה איכותית וותיקה אשר מספקת מגוון כלי בנייה, חומרי אטימה וכלי עבודה איכותיים אשר עומדים בתווי התקן הדרושים. אתם מוזמנים לצור קשר באמצעות מילוי טופס ההתקשרות. נשמח לעמוד לשרותכם.

 למידע נוסף אתם מוזמנים באתר של אייפל המומחים לשליכט צבעוני כחול לבן

2018-03-04T16:39:18+00:00